HTML

Korall Kalcium

Korunk néma járványa a csontritkulás és hazánkba minimum egy millióra teszik a betegek számát. Felveszed a harcot a csontritkulás ellen? http://www.korallkalcium.hu

Friss topikok

Linkblog

Gondoltad volna, hogy a kismamák nem fogyasztanak elegendő és megfelelő minőségű kalciumot? Ha a Te környezetedben is van kismama, gyorsan szólj neki....

2010.03.19. 14:05 Soltész Gábor

 

Egy nő életében mi is lehetne szebb időszak, mint a várandóság 9 gyönyörű hónapja. Ekkor a nők kivirulnak, a testük felkészül az anyaságra, a szülésre, méhükben pedig egy kis emberke kezd el fejlődni, hogy a végén, a 9 hónap elteltével egyszer csak világra jöjjön.

 
A várandós nők ma már tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy kisbabájuk fejlődése szempontjából nagyon fontosak a vitaminok, ásványi anyagok, ezért ebben az időszakban mindenből többet kell magukhoz venni. Sokan ezt helytelenül úgy értelmezik, hogy “kettő helyett kell enni”. Azonban ez nem így van.
 
Való igaz, hogy meg kell növelni a vitaminok, ásványi anyagok mennyiségét, de ez alatt nem konkrétan a bevitt étel mennyiségét kell érteni, hanem a minőségét. És ez az, amit nagyon sok kismama elfelejt. Azt pedig szintén kevesen tudják, hogy a kalcium milyen jelentős szerepet játszik a terhesség alatt (is).

A kalcium nélkülözhetetlen a magzati csontok képződése és többek között például az anya fogainak egészsége szempontjából. A kalcium 99%-a a csontokban, a fennmaradó 1% a vérplazmában és a lágy szövetekben található. A várandóság alatt minimum 50 százalékkal több kalciumra van szükségünk. A kalcium különösen fontos a második és a harmadik trimeszterben, mert a születendő gyermek csontjai és vérsejtjei ekkor alakulnak ki. Szakemberek szerint a terhesség második felében a magzat óránként tizenhárom milligrammnyi kalciumot használ fel. A baba idegrendszere, izomzata és fogai szintén kalciumbevitelt igényelnek.

A kalcium a várandós nők vérnyomásának normalizálásában is sokat segíthet. Ebben az időszakban ugyanis gyakran alakul ki magas vérnyomás, amely igen nagy kockázatot jelent, mind az anya, mind a baba egészsége szempontjából.

 
Napjainkban azonban jóformán nincs is olyan nő, aki elmondhatná magáról, hogy azt a napi kalcium mennyiséget, melyre önmagának, és várandóság ideje alatt a magzatnak szüksége lenne, biztosítja a szervezete számára.
 

 
A probléma fő oka gyakran abban keresendő, hogy szervezetünk nem képes megfelelően felszívni az elfogyasztott kalciumot. Egyes tudósok úgy vélik, hogy a táplálékkal bevitt kalciumnak valójában csak 25%-a szívódik fel. Csak példaként említem, hogy a kalcium felszívódása a tejtermékeknél 27%, a víznél pedig csak 3%-os.

Manapság az étrendünk sajnos meglehetősen szegényes ásványi anyagokban, gyümölcsökben, zöldségekben, hüvelyesekben, ugyanakkor rengeteg állati eredetű és tartósított élelmiszert tartalmaz, melyek bővelkednek nátriumban, koffeinben és állati fehérjékben. Sajnos ezek az összetevők erősen gátolják a kalcium felszívódását, sőt, a feldolgozásuk még el is vonja a szervezettől a nagy nehezen megszerzett és beépített kalciumot, minek okán létrejön napjaink (egyik) népbetegsége: a kalcium hiány!

Több szakember állítása szerint az egészséges étrend kiegészítéseként a legjobb megoldás a korall kalcium tartalmú készítmények fogyasztása. Ugyanis a korall kalciumban nem csupán a kalciumot találhatjuk meg, hanem több más, a kalcium hatékony felszívódásához elengedhetetlen anyagot is. Többek között a magnézium, cink, bór hatékonyan segíti nemcsak a felszívódást, hanem a beépülést is. A korall kalciumban található ásványi anyagok összetétele a legazonosabb például az emberi csontozat összetételével, így a legnagyobb a felszívódási aránya.

Ez a korallok nagy titka! És ezért hívják a korall kalciumot a XXI. század étrend kiegészítőjének!

Jó egészséget kíván:
Soltész Gábor

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://korallkalcium.blog.hu/api/trackback/id/tr361852262

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása