Gyakran szokták kérdezni tőlem, hogy mennyi ideig kell/lehet szedni az Okinawai Korall Kalciumot.
Ahelyett, hogy mindenkinek egyesével válaszolgatnék, úgy döntöttem, hogy itt a korallkalcium blogban kifejtem a választ, így minden kedves érdeklődő hozzá tud jutni első kézből.
Akkor először is tisztázzunk egy-két dolgot:
Az eredeti Okinawai Korall Kalcium egy étrendkiegészítő készítmény, amely a mai ember tápanyaghiányos táplálkozásából adódóan hiányzó, a szervezet fenntartásához szükséges ásványi anyagokat és nyomelemeket tartalmazza a lehető legtermészetesebb formában és összetételben.
Ebből adódóan állandó használatára van szükség, amennyiben el szeretnénk kerülni a hiány betegségeket. Ez a szinten tartó adagolás a napi 3x1 grammnyi mennyiség.
Azonban az emberek döntő többsége valamilyen konkrét problémával küzd (hogy csak a legfontosabbakat említsem: el van savasodva, szennyeződve a szervezete,
csontritkulása van, túlsúllyal küzd, esetleg daganatos problémái, magas vérnyomása van, gond van az idegrendszerével stb.), nekik a legfontosabb feladatuk, hogy leküzdjék az Okinawai Korall Kalcium segítségével a problémáikat, elérjenek egy általános egészségi állapotot, amely után elegendő a szinten tartó adagolásban szedniük a Korall Kalciumot.
Addig pedig szedhetik megemelt dózisban, amennyiben szeretnék minél előbb elérni a megfelelő egészségi állapotot.
Hogy mennyi a megemelt dózis és meddig kell ebben a mennyiségben szedniük?
Ez teljesen egyéni.
Ugye nem vagyunk egyformák. Mindannyiunk teljesen más és egyedi problémával küzd és különféleképpen reagál a különböző kezelésekre. Nem mindegy kinek milyen problémája van, mióta van meg, mi okozta, milyen életmódot folytat, hány éves, milyen az anyagcseréje, és még sorolhatnám.
Tehát nem lehet általános választ adni, hogy kinek meddig kell szednie megemelt mennyiségben az Okinawai Korall Kalciumot ahhoz, hogy elérjen egy stabil állapotot.
Akkor hogyan lehet eldönteni, megállapítani?
Úgy, hogy mérni kell. Mérni kell a szervezet kémhatását, amelynek értékéből következtetni lehet annak állapotára, és pontosan tudni lehet, hogy mikor érte el a szervezetünk a megfelelő állapotát és lehet áttérni a szintentartó általános adagolásra.
Mikor, hogyan érdemes mérni, mivel, és melyek a megfelelő értékek?
A legegyszerűbb lakmusz papírral. Ma már többféle pontossággal, mérési tartománnyal beszerezhető. A célnak leginkábbmegfelelő, amely a 7-es ph érték környékén mér minél nagyobb pontossággal.
Ennél a módszernél lényegesebben pontosabbak, viszont drágább megoldás (igaz, hogy csak egyszer kell beszerezni) kínálnak a digitális ph mérők.
Idézet A csontritkulásról és az elsavasodásról tabuk nélkül című ekönyvből:
"A vizelet ph-ja reggel 6.0-6.5 között, este pedig 6.5-7.0 között az optimális, a nyál ph-ja pedig 6.5-7.5 között a legideálisabb egész nap folyamán.
A legmegfelelőbb időpont a ph mérésére a reggeli, felkelés utáni. Ekkor befolyásolják a legkevésbé különböző tényezők (étkezés, stressz, stb.) a mért értékeket.
A vizeletéből történő ph mérésre az első vizelet középsugarát (a vizelet elejét és végét elengedi, a közepét pedig felfogja) használja.
Az értékek annál jobbak, minél inkább a felső határhoz közelítenek, és annál rosszabbak, minél inkább az alsó határnál, vagy az alatt találhatóak."
Tehát összefoglalva mérni kell, és akkor lehet áttérni a szinten tartó adagolásra, amikor testünk ph-ja már a fent említett sávokba esik.