Az utóbbi időben többen kérdezték tőlem, mi a véleményem a most divatos, ún. vízionizáló (magyarul lúgos vizet előállító) berendezésekről,
ugyanis sok jó tulajdonságot hallottak az ilyen gépeket forgalmazó cégektől,
(vagy az őket képviselő ügynökeiktől?) többek között a szervezet lúgosítása terén gyakorolt kivételesen kedvező hatásaikról, arról, hogy lúgosítás mellett oxigénnel dúsítják, ásványi anyagokkal telítik a vizet, sőt antioxidáns hatással is rendelkeznek.
És ezeket természetesen mind egyszerre tudják.
Többekben felmerült a kérdés a fentieket hallván, vajon mi igaz ezen állításokból, vagy csak a szokásos reklám fogások állnak a háttérben. Ugyanis ezek a gépek, az értékesítés módjától függően több százezer forintba kerülnek. De cserébe megoldják minden problémánkat.
Úgy gondoltam, hogy most itt a készülékek működési elvéből kiindulva elsősorban a szervezetre gyakorolt lúgosító hatásukat vizsgálnánk meg, és azt, hogy ugyan már mégiscsak milyen ásványi anyagokkal "dúsítják" azt a vizet.
Akkor kezdjük talán a készülékek működési elvével: ezek a készülékek úgy működnek, hogy elektromos áram segítségével (tehát elektrolízissel) szétválasztják a vízben található szabad ionokat. Még egyszer kihangsúlyozom: elektromos áram segítségével.
Kérdem én: ez mennyire természetes dolog. Mármint, hogy egy élő anyagba áramot vezetünk, és azt várjuk el, hogy az majd még kedvezően is fogja befolyásolni a tulajdonságait. Ugyanis a víz eredetileg élő anyag... És csak addig jó igazán, amíg valóban élő...
Másodszor milyen minőségűek azok a bizonyos szabad ionok?
Ugyanis ezek a berendezések a csapvízben található ionokat válasszák szét, és ezáltal tudják biztosítani a készülékből kikerülő víz lúgos, avagy savas kémhatását.
Hát akkor had áruljak el egy nagy titkot (már akinek titok): a csapvízben manapság már nincsenek igazán hasznos ionok....
Akkor milyen ionok szétválasztásával éri el a berendezés a felhasználó által elvárt kémhatást? Ennek eldöntését Rád bízom...
Innen már adódik is a következő felvetés: ásványi anyagokkal dúsítják az ionizáló berendezések az általuk készített lúgos vizet. De vajon honnan veszik azokat az ásványi anyagokat? Talán csak nem az imént már említett csapvízből?
Nézzük meg ennek a mesterségesen előállított víznek a szervezetre gyakorolt hatását. Amint a fentiekből már kiderült, egy teljesen természetellenes módon, elektromos áram segítségével előállított, haszontalan szervetlen ásványokat tartalmazó, kérdéses tisztaságú, lúgos kémhatású "vízzel" akarnánk "átverni" a szervezetünket.
Az odáig világos, hogy a szervezetnek lúgos kémhatású élelmiszerekre és, amennyiben megoldható, lúgos kémhatású ivóvízre van szüksége. De vajon milyen formában legyen lúgos ez a víz. Ez itt a nagy kérdés.
Lehet, hogy maradi vagyok, de én annak vagyok a híve, hogy mindent a legtermészetesebb formában, kell megadni a szervezetnek. Ebből adódóan, lúgosítani is természetes anyagokkal lenne szükséges, úgy ahogy a természet megteremtette, nem pedig ahogy az ember kitalálná...
Az általában nem jól szokott elsülni, mikor az ember meg akarja változtatni a természet rendjét, működését. Arról nem is beszélve, hogy milyen indíttatásból teszi ezt általában.
Tehát lúgosítani a szervezetet a megfelelő táplálkozással, életmóddal és például
az Okinawai Korall Kalciummal lehetséges és szükséges. Amely, ha már itt tartunk, úgy éri el lúgosító hatását, hogy egyrészt a szervezet számára legideálisabb arányban tartalmazza a szerves ásványi anyagokat, nem csupán megtéveszteni akarván testünket, hanem megadván a szükségleteit; másrészt pedig behatol a sejtekbe, megköti a savas lerakódásokat, kivezeti a sejtből, és egyúttal pótolja is a hiányzó ásványi anyagokat.
Természetesen utána a feloldott, és a sejtekből kivezetett salakanyagot bő vízzel ki
kell mosni a szervezetből. Nem hagyván, hogy az esetlegesen máshol rakódjon le.
De ez a víz lehetőleg ne vízionizálóval készült mesterséges víz legyen....
Folyt. köv.